خرید pdf کتاب Secret Documents of Intelligence Branch on Father of The Nation, Bangladesh: Bangabandhu Sheikh Mujibur Rahman : Volume 4 (1954-1957)

[ad_1]

اسناد وزارت خدمات مخفی درباره پدر ملت ، بنگلادش: شیخ مجیبور رحمان بنگاباندو مجموعه ای 14 جلدی از اسناد محرمانه است که توسط شیخ حسینا ، نخست وزیر محترم بنگلادش صادر شده است. این مجموعه پرونده هایی است که اداره اطلاعات دولت پاکستان درباره شیخ مجیب الرحمان ، که به عنوان تنها رهبر این کشور ظاهر شد و بنگاباندو (دوست بنگلادش) شد ، نگهداری می شود. وی به دلیل تلاش طولانی و کمک به ترویج مفهوم ملیت بنگالی که منجر به استقلال بنگلادش شد ، به عنوان پدر ملت مورد تقدیر قرار گرفت. این مجلدات سوابق مربوط به دوره 1948 تا 1971 را ارائه می دهد و به ترتیب زمانی جریانات مختلف و مبارزات سیاسی را که منجر به تشکیل یک دولت ملی مستقل به نام جمهوری خلق بنگلادش شده است ، توضیح می دهد. این شامل جنبش زبان بنگالی در سال 1952 است که ادعای هویت ملی بنگالی را در منطقه کاتالیز می کند و پیشگام جنبش های ملی گرای بنگالی می شود. شیخ مجیبور رحمان ، بانگاباندو ، نخست از طریق جنبشهای عظیم نافرمانی پوپولیستی و مدنی و بعداً در جریان جنگ آزادیبخش در بنگلادش ، مبارزه برای استقلال را رهبری كرد. از وقایع مهم ذکر شده در این مجلدات می توان به پیروزی انتخاباتی جبهه متحد در 1954 ، جنبش شش نقطه ای 1966 ، پرونده توطئه آگارتالا 1968 ، قیام توده ای 1969 ، پیروزی انتخابات 1970 و جنبش عدم همکاری مورخ 1971 اشاره کرد. اولین اسناد محرمانه منتشر شده توسط دولت بنگلادش هستند و به عنوان یک منبع تاریخی بسیار ارزشمند در درک آزادی بنگلادش خدمت می کنند. این جلد چهارم شامل سوابق مربوط به دوره 1954-1957 است. رویدادهای زیر گنجانده شده است: WCR؛ عصاره ها و جلسات جلسات مختلف عمومی ؛ دلایل حبس؛ سفر به کراچی برای دیدار با وزیر دادگستری پاکستان ؛ تصمیم شیخ مجیب الرحمان در 25 ماه مه به عنوان “روز خوردن”؛ انتقاد از عدم موفقیت دولت مرکزی و استانی؛ تجمع گرسنگی در چیتاگونگ ؛ ارائه گزارش در جلسه شورای لیگ عوامی در پاکستان شرقی به عنوان دبیرکل ؛ فراخوانی رئیس جمهور اسکندر میرزا برای بررسی بحران غذا و استعفای شیخ مجیب الرحمان از سبد کابینه تجارت و صنعت و سایر حوادث.

[ad_2]

خرید کتاب Secret Documents of Intelligence Branch on Father of The Nation, Bangladesh: Bangabandhu Sheikh Mujibur Rahman : Volume 4 (1954-1957)